top of page

Türkiye'nin Başarısı, Ukrayna'ya İHA satışı.

Savunma sanayisinde attığı adımlarla adından söz ettiren Türkiye, ilk milli İnsansız Hava Aracı (İHA) Bayraktar TB2’yi ihraç etmeye başladı.

Fırat Kalkanı ve Zeytindalı harekatlarında kullanılan son teknoloji Bayraktar TB2, Katar’dan sonra Ukrayna’ya satılıyor.

Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenk, attığı bir tweet ile Türkiye ile Bayraktar TB2'nin satın alınması konusunda anlaştıklarını duyurdu. Bunun üzerine BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar da Twitter üzerinden bir açıklama yaptı.

Yaptığı paylaşımda, gerçekleştirilen satışın bu alanda tarihi bir adım olduğunu vurgulayan Bayraktar "Milli tasarım İHA'larımızın havacılıkta öncü ülkelerden Ukrayna'ya ihracatı tarihi bir adım. Bu adım; ekibimiz, TSK'mız, Savunma Sanayi Başkanlığı, milli ve bağımsız savunma sanayi vizyonunu ortaya koyan, milli irade ve bayrağımızı zirveye çekmek için gönülden destek veren aziz Milletimizin eseri" şeklinde konuştu.

BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar ise kendi resmi Twitter hesabında yaptığı paylaşımda 'Milli' vurgusu yaptı. Attığı tweette ise ''Bu başarı sadece Baykar’ın değil, Türkiye’nin başarısıdır, Milletimizin başarısıdır.'' şeklinde konuştu.

Türkiye her geçen gün üretimini ve ihracatını arttırmaya devam etmektedir.

TÜRKİYE, GELECEĞİ PARLAK BİR ÜLKE OLARAK, HEDEFLERİNE EMİN ADIMLARLA VE GÖĞSÜNDE İMANI İLE YÜRÜMEKTEDİR.

Güvenilir Gayrimenkul Olarak Ticaretimizle Vatanımızın Yanındayız.

"BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ".

Öne Çıkan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Yazılar
Arşiv
Etiketlerde Ara
bottom of page